Přeskočit na obsah...

Soutěž

Výsledky hlasování v soutěži o nejhezčí kraslici

Zdravím vás ze svého domácího "pracoviště" a přináším rekapitulaci naší velikonoční výtvarné soutěže. 

Hlasování se zúčastnilo celkem 25 emailových adres (dvě patřily jedné osobě, a tak jí byl uznán pouze jeden hlas - což mi přijde fér). Zcela první hlas byl poslán 14. dubna v 7:50 hod., úplně poslední včera ve 22:35.

Soutěž o nejhezčí kraslici (nejen) pro žáky výtvarného oboru

Vážení kolegové-výtvarníci, 
protože se blíží Velikonoce a nastává čas jarní únavy a s ním spojeného odpočinku, odložíme tomahawky a naši výzvědnou cestu po stopách indiánů přesuneme na příští týden. Tento týden si dáme úkol odlehčený, spojený s každoroční oslavou nového života. A co nás vlastně čeká?

Přednesová přehlídka Dětská scéna

První březnový týden se v K - klubu Jičín konalo okresní kolo 49. ročníku přednesové přehlídky Dětská scéna. Přehlídka je určena žákům základních škol, odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a žákům základních uměleckých škol. Naší školu reprezentovalo v Jičíně pět žáků: Eliška Ondráčková (první kategorie), Kristýna Orctová a Marie Pomikálková (druhá kategorie), Adéla Vágenknechtová a Ondřej Vaníček (čtvrtá kategorie). Do krajského kola si svým výborným přednesem zajistila postup Kristýna Orctová a Ondřej Vaníček.

Kytarová soutěž - okresní kolo

Kytaristé měli své okresní kolo ve stejný den a na stejném místě jako houslisté - 3.3. na ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně. Z naší školy se soutěže zúčastnili ve hře na kytaru sólo Lucie Pomikálková, Rozálie Dymáčková a trio Lucie Pomikálková, Rozálie Dymáčková a David Kopecký. Všichni obsadili první místa, Lucka a trio první místo s postupem do krajského kola. To proběhne 17. března na ZUŠ F. A. Šporka v Jaroměři. Gratulujeme a budeme držet palce.

Houslová soutěž - okresní kolo

3. března proběhlo na ZUŠ J. B. Foerstera v Jičíně okresní kolo soutěže ve hře na smyčcové nástroje. Z naší školy se zúčastnily v nulté kategorii Lenka Loskotová, Anna Horáková a Lenka Kopysová ze třídy paní učitelky Elišky Suché. Všechna tři děvčata získala první místa, Lenka Loskotová a Anička Horáková navíc s postupem do krajského kola. Na klavír doprovázel pan učitel Luděk Václavů. Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat 24.3. v Hradci Králové na ZUŠ Střezina.

Okresní kolo soutěže ve hře na klavír

V úterý 25. února proběhlo na ZUŠ J.B.Foerstera v Jičíně okresní kolo soutěže ve hře na klavír. Moc nás těší, že všichni naši žáci podali výborné výkony a "vybojovali" skvělá ocenění. V nulté kategorii získal Martin Kutnar 3. místo, v 1. kategorii Tereza Matoušová 1. místo s postupem do krajského kola, Martin Brácha ve 2. kategorii také 1. místo s postupem, ve čtvrté kategorii Dominika Militká 1. místo s postupem, Liliana Janíčková 1. místo a Lucie Otrubová 3. místo, v 8. kategorii Zuzana Otrubová získala 2. místo.

Školní kolo celostátní soutěže ve hře na klavír

Každý rok vypisuje MŠMT celostátní soutěž pro základní umělecké školy ve hře na určitý hudební nástroj, pro soubory nejrůznějších nástrojových uskupení, orchestry. Jednotlivé nástroje se opakují vždy ve tříletých cyklech. Letos tedy probíhá soutěž ve hře na klavír, smyčcové nástroje, kytaru. 18. února si vyzkoušeli mladí klavíristé v divadelním sále hořické radnice, zda a jak jsou připraveni do okresního kola, které proběhne 25.2. v ZUŠ Jičín. Všem držíme palce a přejeme pěkná umístění.

Musica získala bronzové pásmo

Ve čtvrtek 28. března reprezentoval naši školu pěvecký sbor Musica na krajské soutěži MŠMT ve sborovém zpěvu v Rychnově nad Kněžnou. Soutěž se konala v prostorách Pelclova divadla za účasti 13 pěveckých sborů ZUŠ z celého kraje.